Nissan використовує стимулятор мозку для підвищення ефективності гонщиків Формули E

Компанія Nissan оприлюднила результати своєї інноваційної програми Brain to Performance. Результати цієї ініціативи, яка вивчає функції та анатомію мозку водія, показують, як протоколи тренування мозку можуть покращити когнітивні функції пілотів команди Nissan Formula E.

Під час останнього сезону повністю електричних перегонів на відкритих колесах Nissan підключив своїх заводських гонщиків до «пристрою Сонал». Він використовує певні частоти для впливу на окремі ділянки мозку.

Wave Neuro, компанія, яка розробила пристрій Sonal, також працювала з американськими військовими та футболістами, щоб допомогти з такими проблемами, як посттравматичний стресовий розлад та черепно-мозкові травми. Його також можна використовуватися для лікування менш серйозних захворювань, пов’язаних зі зміною часових поясів і нестачею сну.

У співпраці з Wave Neuro, Техаським університетом в Остіні, а також старшим менеджером Nissan з інновацій UX, доктором Лучіаном Георге, був розроблений спеціальний протокол тренувань для водіїв команди Формули E, і результати є багатообіцяючими.

Дані сезону 2022-2023 років показують, що гонщики, які брали участь у тренінгу Nissan Brain to Performance, відчули покращення у прийнятті складних рішень, стійкості до стресу та втоми, а також прискорили час реакції. Ці покращення можуть допомогти зменшити кількість помилок на трасі та максимізувати темп і стабільність водія.

Nissan вважає, що постійні тренування дадуть змогу гонщикам команди Nissan Formula E Team розкрити максимальний потенціал в умовах високої напруги.

«Результати, отримані після тренувальної програми, надзвичайно захоплюючі і демонструють, що за допомогою правильних інструментів ми можемо допомогти нашим водіям повністю розкрити свій потенціал, — сказав Томмазо Вольпе, керуючий директор команди Формули E компанії Nissan, — Це захоплююче бути першопрохідцями в цій галузі досліджень у світі автоспорту». Компанія Nissan пишається тим, що наважується робити те, чого не роблять інші».

Nissan заявляє, що результати цього дослідження, ймовірно, вийдуть за рамки команди Формули E і будуть використані в інших гоночних програмах компанії. Ба більше, технологія може виявитися корисною за межами автоспорту.

Команда Nissan Formula E Team демонструє покращення когнітивних функцій завдяки спеціальній програмі тренування мозку

1

2

3

4

«Після цих обнадійливих результатів ми вважаємо, що ця технологія може принести значну користь далеко за межами автоспорту», — сказав д-р Георге, — «Ми з нетерпінням чекаємо на подальші можливості її використання в електромобілях Nissan майбутнього».

Перед тим, як підключити водіїв Формули E до стимулятора мозку, доктор Георге співпрацював з Університетом Ессекса та Кампусом біотехнологій у Женеві, Швейцарія. Там команда підключила водіїв до стимулятора мозку і помістила їх у гоночний симулятор, де їх попросили пройти 10 сесій на трасі, яку вони ніколи раніше не бачили. Учасники програми змогли вивчити трасу на 50% швидше і проїхати її на 50% швидше, ніж водії, які не отримували стимуляцію мозку.

Nissan вважає, що навіть звичайні водії можуть отримати користь від цієї технології. Як наслідок, компанія вивчає, як її можна інтегрувати в свої дилерські центри, щоб допомогти клієнтам покращити свої навички водіння. Але це лише початок. Науковці допускають, що існує безліч нових і цікавих способів застосування стимуляції мозку в майбутньому.