Депутати проголосували за збільшення акцизу на пальне

За повідомленням офіційної вебсторінки українського парламенту, Верховна Рада ухвалила в цілому Закон про часткове повернення акцизу на пальне, який передбачає ставку розміром 100 євро за 1000 л бензину, дизелю та інших його видів. Виключенням є лише скраплений газ: для нього новий Закон передбачає акциз у розмірі 52 євро за 1000 літрів.

Рейтинг найпопулярніших нових авто в Україні. Що купували у серпні?

Варто зазначити, що навіть за таких умов податкове навантаження не повернеться на загальний довоєнний рівень повною мірою: по-перше, ПДВ для всіх видів пального залишається на рівні 7% (замість 20%). По-друге, до прийняття закону №7137-д у березні поточного року акцизи на бензини становили 213 євро/1000 л, на ДП — 139 євро, на скраплений газ — 52 євро. Виключенням будуть лише закупівлі пального для потреб Міноборони: адресна пільга (0 євро за 1000 л) діятиме на період воєнного та надзвичайного стану.

За словами голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, повернення акцизу на пальне надає можливість для фінансування відновлення зруйнованих інфраструктурних об’єктів, підготовки критичної інфраструктури до зими тощо.

10 найпопулярніших нових електромобілів у 2022-му