Генсек ООН: Для боротьби з глобальним потеплінням не вистачає політичної волі

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутереш заявив, для боротьби з глобальним потеплінням та іншими змінами клімату не вистачає політичної волі.

Про це Гутереш заявив на пресконференції напередодні Кліматичної конференції ООН, повідомляє hromadske з посиланням на АР

«Зміна клімату вже не є проблемою на довгу перспективу. Ми вже постали перед глобальною кліматичною кризою. Точка неповернення вже не за горизонтом — вона в полі нашого зору і стрімко мчиться в наш бік», — сказав генсек.

Він додав, що нині людство має наукові знання й технології для обмеження руйнівних наслідків глобального потепління, але йому «бракує політичної волі».

«Політичної волі для збільшення вартості вугілля. Політичної волі для припинення фінансування нафтових і вугільних підприємств. Політичної волі для припинення будівництва вугільних електростанцій з 2020 року й надалі. Політичної волі для оподаткування не прибутку, а викидів вуглецю. Оподаткування забруднення, а не людей», — підкреслив Гутереш.

Це не перша заява генсека ООН про зміни клімату. У серпні Антоніу Гутереш заявив, що у світі спостерігається надзвичайна кліматична ситуація: льодовики тануть, а рівень вуглекислого газу зростає. Країни світу вже почали оголошувати надзвичайний кліматичний стан: останнім на сьогодні був Європарламент. А вираз «надзвичайний кліматичний стан» став словом року за версією Оксфордського словника.

У вересні на Кліматичному саміті ООН в Нью-Йорку Гутереш заявив, що для боротьби з кліматичною кризою доведеться змінити структуру економік та багато сфер суспільного життя, бо інакше наслідки глобального потепління будуть руйнівними.