Комітет Сенату США затвердив кандидатуру на посаду міністра фінансів

Комітет Сенату США з питань фінансів затвердив кандидатуру Дженнет Єллен на посаду міністра фінансів США.

Очікується, що її кандидатура буде остаточно схвалена Сенатом в найближчому майбутньому, пише Голос Америки.

Основним пріоритетом на посаді Єллен назвала подолання економічних наслідків пандемії. Одним із її найбільш нагальних завдань на посаді буде переконати Конгрес затвердити пакет економічних стимулів, обсягом майже 2 трильйони доларів, який представив президент США Джо Байден.

Гадаю, нам справді варто вивчити шляхи згортання їхнього використання і переконатись, що через ці канали не відбувається відмивання коштів

 «Пандемія принесла значне спустошення, — заявила Єллен під час слухань в Комітеті Сенату. — Цілі галузі поставили свою роботу на паузу. Щотижня виплачується 18 мільйонів на страхування безробіття. Полиці «банків їжі» порожніють. Завдана шкода є далекосяжною і наша реакція має бути відповідною, як говорив у минулий четвер обраний президент».

Відповідаючи на питання сенаторів стосовно її ставлення до криптовалют і ризику використання їх для фінансування тероризму, Єллен виступила за «згортання» криптовалют, таких як Біткоїн.

«Особливо непокоять криптовалюти, — сказала Єллен у відповідь на питання сенаторки Меггі Гассан. — Гадаю, багато з них використовується — щонайменше з транзакцій нею метою — в основному для незаконного фінансування. Гадаю, нам справді варто вивчити шляхи згортання їхнього використання і переконатись, що через ці канали не відбувається відмивання коштів».

Пізніше у своїх письмових відповідях на додаткові питання сенаторів Єллен висловилась за створення більш ефективної системи регулювання криптовалют. «У разі мого затвердження, я маю намір тісно співпрацювати з правлінням Федерального резерву та іншими регуляторами банківського сектору та фінансових ринків, щоб запровадити ефективну регуляторну структуру для цієї та інших інновацій в сфері фінансових технологій», — вказала вона.

В адміністрації президента США Барака Обами Єллен очолювала Федеральний резерв США.

У випадку її затвердження, Єллен стане першою жінкою-міністром фінансів США.

Також, цікаво, що коли Джо Байден представляв кандидатуру Дженнет Єллен на посаду міністра фінансів США він жартома закликав автора популярного американського мюзикла «Гамільтон» написати мюзикл і про неї.