Необхідно розробити нову стратегію відносин з РФ, — Макрон

Необхідно розробити нову стратегію відносин з Росією і встановити стратегічний діалог, вважає президент Франції Еммануель Макрон.

«Санкції не принесли нічого позитивного. І звісно, багато чого зміниться. Ми не чекатимемо, коли Росія звернеться до нас. Я просто хотів сказати, що нам необхідно розробити нову стратегію і бути більш рішучими, більш напористими… Ми не повинні відходити від своїх позицій, але при цьому необхідно встановити стратегічний діалог. Ситуація, яка існує сьогодні — це найстрашніше: ми не розмовляємо одне з одним, конфлікти повсюдно виникають», — сказав він, виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки, передає Інтерфакс-Україна.

Макрон додав, що кілька років зустрічі в нормандському форматі не відбувалися, але тепер лідери готові проводити зустрічі знову.

«Більше трьох років не було зустрічей у нормандському форматі. Ми хочемо знову почати зустрічатися», — додав він.

При цьому Макрон заявив, що Росія є постійним членом Радбезу, і тому Росію не можна «постійно блокувати і ігнорувати».

Крім того, він сказав, що не думає, що Росія «використовуватиме в своїх цілях протиріччя, які існують між нами».

«Я сказав, що я не проти Росії і не за Росію. Я за Європу. Якщо ми подивимося на географічну карту, ми побачимо, що ми дуже близькі одне до одного, і нам необхідно вибудувати відносини, що ґрунтуються на довірі, запропонувати стратегічні опції», — резюмував французький президент.