Україна не може чекати десятиліття на розмінування звільнених територій, — Зеленський

Україна не може чекати десятиліття на розмінування звільнених від ворога територій.

Про це зазначив у своєму відеозверненні президент України Володимир Зеленський.

«Я часто чув оцінки, що очищення України від російських мін вимагатиме десятиліть часу. Ми не можемо стільки чекати. Ми повинні за роки зробити те, що десь в світі могло відбуватися десятиліттями після боїв», – сказав він.

За словами Зеленського, на звільнених територіях у першу чергу розміновують будинки, соціальні об’єкти, комунікації і дороги. Але окупанти мінують усе: лінії електропередач, будівлі, підприємств, поля, ліси.

«На піку мінного забруднення ми мали 300 тис кв км небезпечної для життя території. Сьогодні завдяки справжньому героїзму українських саперів і піротехніків площу, забруднену мінами і боєприпасами, вдалося скоротити. Тепер залишилося для розмінування близько 170 тис кв км. Це у найскладніших місцях, де бойові дії ще тривають, де ворог додасть замінувань перед своїм відходом, як це зараз у Херсоні», – повідомив президент.

Він висловив вдячність міжнародним партнерам, які реалізують проекти допомоги у розмінуванні — США, Канаді, Великобританії, Данії, Норвегії, Естонії, Австрії, Польщі, Японії, Швейцарії і структурам ООН.