В Amnesty International вимагають від росії припинити «фільтрацію» на окупованих територіях

В Amnesty International вимагають, щоб російські та контрольовані рф сили негайно припинили примусове переміщення всіх цивільних осіб з України до росії чи інших окупованих територій України та зупинили жорстокий процес, відомий як «фільтрація».
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на доповідь Amnesty International.

“росія вчиняє воєнні злочини та, ймовірно, злочини проти людяності шляхом примусового переміщення та депортації цивільних осіб з України. Покидаючи домівку, люди повинні пройти інвазивний процес перевірки, який називається фільтрацією. Їх допитують, обшукують, багатьох затримують і піддають тортурам та іншим формам жорстокого поводження, що є воєнним злочином проти цивільного населення”, — йдеться у доповіді.

У доповіді наводиться приклад, коли цивільним не дозволяли з окупованих рф територій поїхати на підконтрольні Україною, а лише в т.зв. днр чи в рф, поводилися з ними жорстоко, безпідставно затримували.

“Разом ми маємо вимагати від росії припинити примусове переміщення та свавільне утримання під вартою цивільних осіб з України”, — написали в Amnesty International, закликаючи підписати петицію з вимогою до рф негайного припинення примусове переміщення мирних жителів з України.

“Ми вимагаємо, щоб російські та контрольовані росією сили негайно припинили примусове переміщення всіх цивільних осіб з України до росії чи інших окупованих територій України. російські та контрольовані росією сили повинні негайно припинити жорстокий процес, відомий як «фільтрація», і звільнити всіх тих, хто незаконно утримується під вартою”, — вказується в тексті.

Також в Amnesty International вказують, що росія повинна сприяти безпечній евакуації цивільних осіб безпосередньо в контрольовані урядом частини України, якщо це буде їхній вибір, і забезпечити наявність механізмів для надання допомоги групам населення, які перебувають у групі найбільшого ризику, включаючи дітей, людей похилого віку та людей з хворобами, з обмеженими можливостями, залишити росію чи окуповані росією території та возз’єднатися зі своїми родинами.

Виїхати з тимчасово захоплених територій Запорізької області через блокпост у Василівці можна лише після отримання так званих перепусток, які видають російські загарбники.