Верховна Рада ухвалила три євроінтеграційні законопроєкти

Верховна Рада ухвалила в другому читанні три євроінтеграційні законопроєкти, націлені на уніфікацію українського законодавства у сфері використання ядерної енергії із законодавством ЄС, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.

«Усі законопроєкти внесені до переліку євроінтеграційних законопроєктів, що збігається з переліком законопроєктів у сферах європейської та євроатлантичної інтеграції на 2022 рік, визначені урядом як пріоритетні», — зазначено в пресслужбі апарату Верховної Ради 16 листопада.

Зокрема, проєкт закону України «Про внесення змін до закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційної безпеки» №5860 передбачає приведення до положень директиви Ради 2014/87/Євратом положень закону, що стосуються удосконалення ядерного законодавства, зокрема внесення змін до визначень і термінів.

Як зазначено в повідомленні пресслужби, розміщеному на вебпорталі парламенту, реалізація положень закону, зокрема, сприятиме: уніфікації термінології законодавства України з термінологією законодавства ЄС, а також встановленню кваліфікаційних вимог до підрядників суб’єктів, що використовують ядерну енергію.

Також документ удосконалить вимоги до зобов’язань оператора ядерної установки вживати всіх заходів для запобігання аваріям і пом’якшення їхніх наслідків у разі їх виникнення, а також доповнить повноваження Держатомрегулювання щодо організації регулярної оцінки нормативно правової бази у сфері використання ядерної енергії.

У свою чергу проєкт закону України «Про внесення змін до закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційної безпеки» щодо експерта з радіаційного захисту» №3869 передбачає впровадження інституту експерта з радіаційного захисту, який займатиметься консультуванням суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії, інших юридичних і фізичних осіб, а також органів із дотримання вимог законодавства з ядерної та радіаційної безпеки.

Законопроєкт визначає основні вимоги до особи, яка має намір стати експертом з радіаційного захисту, і визначається орган, що визнаватиме компетентності експерта.

«Запровадження інституту експерта радіаційного захисту сприятиме підвищенню ефективності забезпечення радіаційного захисту персоналу і населення», — зазначили в пресслужбі.

Ще один законопроєкт із загального пакета — це проєкт закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення дозвільної діяльності у сфері використання ядерної енергії» №6425, який регулює питання видачі дозвільних документів у сфері використання ядерної енергії та забезпечення радіаційної безпеки відповідно до права ЄС.

Реалізація положень законопроєкту сприятиме оптимізації дозвільної діяльності у сфері використання ядерної енергії для суб’єктів підприємництва, які мають намір вести діяльність із використання джерел іонізуючого випромінювання, наголосили в апараті ВР.