Глава «Роскосмосу» повідомив про плани відправити на Місяць аватарів

Росія має намір у перспективі відправити для вивчення Місяця роботизованих аватарів. Про це агентству «РИА Новости» повідомив глава «Роскосмосу» Дмитро Рогозін.

За його словами, ідеться про створення на поверхні супутника Землі «не заселеної, а відвідуваної» бази, на якій використовуватимуть роботів.

Рогозін зазначив, що базу в межах місячної програми планують зробити довгостроковою.

Глава «Роскосмосу» підкреслив, що перед російськими фахівцями стоїть «масштабніше і відповідальніше завдання», ніж те, яке виконували в 1960–1970-ті роки у США.

22 вересня Рогозін заявляв, що РФ не зможе брати участь на других ролях в американському проекті навколомісячної станції Deep Space Gateway (DSG) – програмі NASA зі створення міжнародної населеної станції для вивчення Місяця і далекого космосу, яку планують запустити на орбіту навколо Місяця у 2020-х роках.

Він сказав, що РФ може створити свою наукову станцію із дружніми країнами.

У жовтні керівник «Роскосмосу» анонсував створення за шість-сім років космічної транспортної системи, яка постійно працює і зможе досягти Місяця.

Аватар – генетично спроектовані гібриди людини і жителя планети Пандора з науково-фантастичного фільму «Аватар» режисера Джеймса Кемерона.