Глава владної партії Німеччини оголосив Путіна воєнним злочинцем та відмежувався від Шредера

Глава владної партії Німеччини оголосив Путіна воєнним злочинцем та відмежувався від Шредера Співголова правлячої Соціал-демократичної партії Німеччини Ларс Клінгбайль прилюдно назвав президента РФ Владіміра Путіна воєнним злочинцем та заявив про розрив дружніх відносин з ексканцлером Герхардом Шредером.

Як повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Українську правду, про це Клінгбайль заявив у інтерв’ю Bild am Sonntag.

«Так, Путін — воєнний злочинець. Він відповідальний за цю жорстоку війну, за вбитих дітей, жінок і чоловіків, за розірвані сім’ї, за всі злочинні нещастя», — сказав Клінгбайль у відповідь на питання журналіста.

Крім того, Клінгбайль, якого раніше пов’язували дружні стосунки з ексканцлером Німеччини Герхардом Шредером, заявив, що це в минулому.

«Шредер повністю ізольований політично та соціально. СДПН очікує, що він піде у відставку з посад у російських державних компаніях… Те, що сталося за останні кілька тижнів, є, звичайно, також політичним розривом між мною та Шредером», — заявив політик.

Клінгбайль також розкритикував політику попередніх урядів Німеччини щодо Росії.

Читайте также: «Ничего мы не звонили, ничего не узнавали»: Родители попавшего в плен солдата из РФ соврали ему, что занимаются его возвращением

«Усі партії, які несуть відповідальність, мають запитати себе, чи вони були на правильному шляху», — сказав співглава СДПН.

«Були явні тривожні сигнали — війна з Грузією 2008 року, анексія Криму 2014 року, замовні вбивства російських агентів, замах на Алексєя Навального. Так, ми всі повинні були по-іншому оцінювати те, що сталося в Росії», — сказав він.

Нагадаємо, Шредер піддався жорсткій критиці у Німеччині та за кордоном за відмову розірвати свої тісні зв’язки з Москвою після вторгнення Путіна в Україну. Кілька співробітників його офісу звільнилися після того, як він наполягав на збереженні своїх керівних посад у пов’язаних з Кремлем енергетичних гігантах «Роснефть» та «Газпром».

Разом з тим, Шредер, близький до президента РФ, зустрічався з Путіним у спробі зупинити війну в Україні — за даними ЗМІ, про посередництво Шредера просила українська сторона.