Проект Hyperloop набирає обертів – Омелян

Україна продовжує брати участь у проекті створення швидкісного тунельного транспорту Hyperloop. Про це 12 жовтня у Дніпропетровській області заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, інформує відомство.

«Щодо проекту Hyperloop – він набирає обертів. Нещодавно Hyperloop Transportation Technologies за підтримки декількох урядів, у тому числі України, підписала угоду з компанією TÜV SÜD, яка займається сертифікацією цього продукту. До кінця цього року, як і обіцяли, НАН (Національна академія наук. – «ГОРДОН»України опублікує свій науковий висновок. Той проект висновку, з яким я ознайомився, – позитивний, тобто технологія має право на життя», – сказав він.

Міністр висловив сподівання, що технологію в Україні  успішно реалізують українські компанії.

«Щоб ми створювали продукт, який є унікальним у світі. Україна – це держава, у якій будувалися і будуються авіалайнери, яка запускає ракети в космос, тому я думаю, що тут нічого складного немає», – підкреслив Омелян.

Він зазначив, що «Hyperloop – це довгий проект і це великий виклик і для країни, і для бізнесу».

У вересні Омелян повідомляв, що вартість 1 км дороги для Hyperloop становитиме приблизно $11 млн.

Будівництво експериментальної траси у січні 2016 року почалося поблизу Лас-Вегаса (штат Невада). Окрім того, надшвидкісна траса має з’явитися в Каліфорнії і з’єднати міста Сан-Франциско і Лос-Анджелес. У разі її побудови відстань майже у 600 км пасажири долатимуть усього за 35 хвилин.

У вересні 2017 року Hyperloop Transportation Technologies повідомила, що Індія може стати першою країною, в якій відкриють надшвидкісне пасажирське сполучення в системі Hyperloop. Компанія заявила, що підписала з урядом штату Андхра-Прадеш угоду, яка передбачає з’єднання транспортом нового покоління міст Амараваті і Віджаявада.