У столиці почали масову підготовку цивільного населення до національного супротиву

У столиці почали масову підготовку цивільного населення до національного супротиву

Міська влада Києва розпочала вчити цивільне населення захищатись від російської військової агресії та боронити місто.

Першими участь у навчаннях взяли близько 100 держслужбовців із керівного складу столичних РДА. Пiсля посадовців набувати навичок оборони будуть директори шкіл, керівники дитячих садків, в перспективі – жінки, студенти, старшокласники та ін. Такі заняття хочуть організувати в кожному районі столиці.

Про це KВ дізналася з повідомлення Департаменту муніципальної безпеки Київської міськдержадміністрації (КМДА).

“… одне з головних завдань міської влади – забезпечити навченість, організувати взаємодію працівників державних адміністрацій усіх рівнів у протидії російській агресії. Для цього ми і проводимо спільні навчання підрозділів РДА, які відповідають за оборону та цивільний захист столиці. Залучаємо до цих занять і працівників освіти, яким належить організувати з вересня навчальний процес в умовах військового стану”, – заявив директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук.

Повідомляється, що сьогодні до практичних занять долучилися заступники голів РДА та керівники підрозділів, що опікуються питаннями оборони і цивільного захисту. Йдеться про начальників відділів цивільного захисту, начальників секторів (головні спеціалісти) з питань мобілізаційної роботи, посадовців, які відповідальні за організацію територіальної оборони, начальників секторів (головні спеціалісти) з питань запобігання та виявлення корупції та взаємодії із правоохоронними органами, начальників управлінь освіти.

“Сьогоднішніми навчаннями ми розпочинаємо регулярні заняття з цивільним населенням столиці для масової підготовки до національного супротиву. Першочергово такі заняття проведуть з посадовими особами всіх рівнів, зокрема з директорами шкіл і керівниками дошкільних закладів освіти. А в подальшому до такої підготовки будемо залучати всіх охочих. Згодом такі заняття організуємо в кожному районі столиці. Кожен мешканець Києва має чітко знати свої дії в умовах війни”, – наголосив заступник директора Департаменту муніципальної безпеки Київської міської військової адміністрації (КМВА) Михайло Щербіна.

Зазначається, що план занять включає практичні дії і відпрацювання навичок на навчальних місцях:

№ 1 – вогнева підготовка: тактико-технічні характеристики основних зразків озброєння, їх вражаючі фактори та порядок дій під час обстрілів противника;

№ 2 – тактична медицина: порядок надання першої медичної допомоги в зоні вогневого контакту та евакуації пораненого;

№ 3 – інженерна підготовка, порядок поводження з вибухонебезпечними предметами;

№ 4 – забезпечення цивільного захисту населення, дії в умовах радіаційного та хімічного забруднення;

№ 5 – вогнева підготовка: практичне виконання вправ стрільб з АК-74.

У КМДА також нагадали, що у Києві діє об’єднаний навчальний центр із підготовки підрозділів Територіальної оборони та муніципальної безпеки столиці для відпрацювання спільних дій із протидії викликам збройної агресії рф.

“Нині КМДА планує розширити програму підготовки населення до національного супротиву і розробити тренування для всіх категорій цивільного населення, зокрема жінок, студентів та старшокласників”,- сказано в повідомленні.

Як сьогодні інформувала КВ, з початку повномасштабної російської агресії у столиці загинули понад 100 мирних жителів, із них п’ятеро діток. Більше ніж 420 цивільних громадян дістали поранень. Причини смерті – мінно-вибухові травми, осколкові та кульові поранення (останнє характерно для території Гостомеля), опіки та асфіксія внаслідок пожеж.

Треба зазначити, що на час воєнного стану вся повнота влади в Києві належить Київській міській військовій адміністрації (КМВА), яку з початку березня 2022 року очолює генерал Микола Жирнов. В голови КМВА є два заступники, одним з яких є голова КМДА, мер Києва Віталій Кличко.