Саакашвілі: Безвіз – це насправді більше моя заслуга, ніж Порошенка

Екс-президент Грузії, лідер партії «Рух нових сил» Михайло Саакашвілі в інтерв’ю журналісту Володимирові Федорину, опублікованому 17 лютого на YouTube-каналі «KRYM – критичне мислення – КРИМ», заявив, що в наданні Україні безвізового режиму з Євросоюзом більше його заслуг, ніж чинного президента України Петра Порошенка.

«Порошенко розповідає: «Безвіз». Але це не його заслуга. Це насправді зараз більше моя заслуга, ніж його. Що я був ініціатором «Східного партнерства». Це результат війни російсько-грузинської. І перше, що я запропонував, – це безвізові поїздки. Коли процес закрутився, звичайно, Грузія б не отримала без України. Спочатку Грузія отримала, потім – одразу Україна», – сказав Саакашвілі.

11 червня 2017 року набув чинності безвізовий режим між Україною та Європейським союзом.

За інформацією президента України Петра Порошенка, зараз Україна має безвізовий режим більше ніж зі 100 країнами світу. Український паспорт займає 41-ше місце у світовому рейтингу, який склала консалтингова компанія Henley & Partners. За її даними, український паспорт дає змогу в’їхати без візи або за спрощеною процедурою її отримання у 128 країн.

24 січня 2019 року Саакашвілі заявляв, що безвізовий режим з ЄС – це «позитивно», але «в умовах того, що вони зробили, це прямий інструмент знищення України». Політик наголошував, що багато українців виїхало працювати до Польщі.