Байден: Хоробрість українців надихає весь світ. Але це може бути довга і важка битва

Байден розповів, що слухав «пристрасний виступ» президента України Володимира Зеленського в Конгресі США.

«Він говорить від імені народу, який продемонстрував надзвичайну хоробрість і силу перед лицем жорстокої агресії. Хоробрість і силу, що надихають увесь світ», – сказав президент США.

Він заявив, що дії президента Росії Володимира Путіна призводять до «жахливої розрухи» в Україні, і зазначив, що російські війська бомблять житлові будинки, пологові будинки та лікарні.

«Ми бачили повідомлення, що російські війська тримають у заручниках сотні лікарів та пацієнтів у найбільшій лікарні Маріуполя. Це звірства. Вони обурюють світ. І світ єдиний у нашій підтримці України та нашій рішучості змусити Путіна заплатити дуже високу ціну. Америка очолює ці зусилля разом із нашими союзниками та партнерами, надаючи величезну кількість допомоги у сфері безпеки та гуманітарної допомоги», – сказав Байден.

Президент заявив, що зараз на кону стоять принципи, які підтримують Сполучені Штати та інші країни.

«Ідеться про свободу, про право людей визначати своє майбутнє. Ідеться про те, щоб зробити все, щоб Україна ніколи не стала перемогою Путіна, хай яких успіхів він досяг би на полі бою», – наголосив президент США.

На пресконференції Байден оголосив, що США нададуть Україні додаткову військову допомогу в розмірі $800 млн. У новий пакет, зокрема, увійдуть протитанкові системи, стрілецька зброя, дрони.

«Сполучені Штати, наші союзники та партнери повністю віддані нарощуванню військової допомоги українцям. І в міру надходження додаткових запасів обладнання [в Україну] надходитиме більше… Я хочу бути з вами чесним: це може бути довга і важка битва. Але американський народ твердо підтримуватиме народ України перед аморальними і неетичними нападами Путіна на цивільне населення. Ми єдині у своїй огиді до злочинної агресії Путіна і ми продовжуватимемо підтримувати українців, доки вони борються за свою свободу, свою демократію, своє виживання», – сказав Байден.

Він заявив, що США зроблять усе, щоб покласти край «цій трагічній, непотрібній війні».

«Це боротьба, у якій апетити самодержця протиставлені бажанню людства бути вільним», – резюмував президент США

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Цього тижня США повідомили про виділення Україні військової допомоги на загальну суму $1 млрд (попередній транш у розмірі $200 млн було схвалено 12 березня). Загалом від початку роботи адміністрації Байдена, тобто із січня 2021 року, США передали Україні допомогу в розмірі $2 млрд, нагадали в Держдепартаменті.

Зеленський 15 березня закликав західних союзників збільшити обсяги військової допомоги Україні. «Обсяг, який ви даєте на тиждень, ми використовуємо за 20 годин… У нас стільки окупантів! Наші військові називають їх «сарана». На кожну людину 2030 їхніх людей, на один наш танк 100 їхніх», сказав глава держави.