Будівництво мосту в Запоріжжі: оголошено тендер на 12 млрд

Будівництво мосту в Запоріжжі: оголошено тендер на 12 млрд

Укравтодор оголосив тендер на будівництво першої черги мосту через Дніпро. Держагентство анонсувало початок робіт у 2020 році.

Державне агентство автомобільних доріг оголосило тендер на будівництво мосту через Дніпро в Запоріжжі. Про повідомила прес-служба Укравтодору.

Очікувана вартість проекту 12,34 млрд грн, документи приймаються до 26 грудня, аукціон запланований на 31 січня 2020 року.

Міжнародний тендер оголошений на визначення підрядника для будівництва I черги автомагістралі через Дніпро в Запоріжжі (траса Н-08 Бориспіль — Дніпро — Запоріжжя (через Кременчук) — Маріуполь (під’їзд до о. Хортиця).

Як зазначають в Укравтодорі, після визначення переможця, в 2020 році почнеться будівництво першої черги об’єкта, яку планують завершити за чотири роки. За цей час повинні побудувати 21 штучну споруду, в тому числі два позакласних мости: 660-метровий вантовий через Дніпро (висота пілонів 166 м) і міст через Старий Дніпро довжиною 340 метрів з виїздами на Прибережну магістраль і проспект Соборний.

«Сподіваємося завершити будівництво першого етапу першої черги будівництва автотранспортної магістралі через два роки. Крім того, реалізація зазначеного комплексу робіт дозволить розпочати роботи з реконструкції греблі ДніпроГЕС», — уточнили в Укравтодорі.

У службі вважають, що проект забезпечить надійний транспортний зв’язок між Правобережною та Лівобережною частинами Запоріжжя.

«Нарешті, після коригувань проекту і підготовки проектної документації, Укравтодор запускає цей довгоочікуваний тендер. Перші 1,25 млрд грн вже заклали на наступний рік, але ми плануємо залучити різні фінансові інструменти, щоб прискорити темпи будівництва», — написав у Facebook міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Він нагадав, що будівництво мосту почали ще в 2004 році, але за останні 15 років ситуація істотно не просунулася.

«Ми активно працюємо з нашими китайськими колегами, з якими було підписано меморандум про будівництво цього мосту. Це дозволить отримати один з найбільших інфраструктурних проектів останнього десятиліття на вигідних для України умовах», — зазначив Криклій.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський поставив завдання відновити добудову мосту в Запоріжжі через Дніпро на початку 2020 року.