Федина про підготовку їй підозри: Ми тепер живемо в реаліях режиму Зеленського

Нардепка від «Європейської солідарності» Софія Федина в коментарі «Радіо Свобода» 26 листопада розкритикувала намір Держбюро розслідувань висунути їй підозри щодо погроз президенту Володимирові Зеленському.

«Моя реакція на це все – вітаю! Ми живемо тепер уже в реаліях режиму Зеленського, коли тиск на владу законний, переслідування і зневага до військових – законно, «антимайдан» – законно, зачищення справ майданівців – законно, хабарництво – похвально, замовляти повій – похвально, зате захищати свою державу і говорити правду, боротися за те, щоб Україна була нормальною, – це, виявляється, тепер злочин», – сказала вона.

За її словами, директор Держбюро розслідувань Роман Труба «дуже хоче вислужитися і залишитися на своїй посаді».

26 жовтня у Facebook блогерки-волонтерки Марусі Звіробій було опубліковано відео, на якому вона і Федина критикують Зеленського через його розмову з ветеранами в Золотому Луганської області. «Товариш президент, таке враження, думає, що він безсмертний… Там випадково може вибухнути граната, там обстріли бувають випадково. Найкрасивіше, щоб це все сталося під час московських обстрілів, коли хтось знову в білій сорочці припреться на передову«, – сказала Федина.

28 жовтня спікер Верховної Ради Дмитро Разумков повідомив, що висловлювання Федини на адресу Зеленського обговорить регламентний комітет парламенту.

28 жовтня нардеп від «Слуги народу» Качура повідомив, що написав заяви до Генеральної прокуратури України та Державне бюро розслідувань у зв’язку з висловлюваннями Федини на адресу Зеленського.

У кулуарах парламенту 29 жовтня Федина заявила LB.ua, що «не боїться зняття недоторканності, якщо таке ініціюють».

1 листопада Качура повідомив, що правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом висловлювань Федини.

26 листопада слідчі ДБР скерували в Генпрокуратуру проєкт повідомлення про підозру Федині та Звіробій у погрозі вбивством щодо президента України. Також Верховну Раду проситимуть дозволити притягнути Федину до відповідальності.