ФСБ продовжила строк розслідування справи проти українських моряків – Полозов

Федеральна служба безпеки РФ продовжила строки розслідування справ щодо українських моряків, яких захопили в Чорному морі у 2018 році. Про це повідомив адвокат Микола Полозов у Facebook 27 листопада.

Строк розслідування продовжено на два місяці, до 25 січня 2020 року.

«За цей строк слідство має намір отримати відповідь від оперативників щодо проведення оперативно-розшукових заходів, а також допитати якогось свідка, після чого повідомити обвинувачених і захист про завершення слідчих дій і надати матеріали справи для подальшого ознайомлення. Стосовно військових моряків слідчих дій не заплановано, викликів моряків на слідчі дії не було», – написав адвокат.

https://www.facebook.com/nikolay.polozov/posts/2677639632301416

25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир «Яни Капу», які поверталися до Одеси після спроби пройти Керченською протокою в Азовське море. Російські силовики затримали 24 українських моряків, згодом їх заарештували у кримських «судах» і доправили до Москви. Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ.

У квітні 2019 року Україна звернулася в Міжнародний трибунал із морського права, висунувши вимогу як тимчасовий захід зобов’язати РФ негайно звільнити моряків і кораблі. Російська сторона відмовилася від участі у слуханнях.

25 травня трибунал у Гамбурзі зобов’язав Росію негайно звільнити три затримані українські кораблі, а також 24 затриманих моряків і дозволити їм повернутися в Україну. Строк виконання рішення сплив 25 червня.

7 вересня між Україною і РФ відбувся обмін утримуваними особами у форматі «35 на 35». Серед тих, хто повернувся на батьківщину, – захоплені Росією після інциденту біля Керченської протоки 24 українські моряки. Полозов повідомляв, що моряків відпустили на поруки української омбудсменки Людмили Денісової. Справу проти них у РФ не закрили.

У листопаді Росія погодилася повернути кораблі. 20 листопада вони прибули до Очакова. Зеленський повідомив, що Росія повернула кораблі без будь-яких умов.