Голова ОБСЄ відвідає Станицю Луганську

Голова ОБСЄ, міністр закордонних і європейських справ Словаччини Мирослав Лайчак запланував візит у Станицю Луганську Луганської області. Про це поінформувала пресслужба Міністерства закордонних справ України.

Лайчак перебуватиме з робочим візитом в Україні із 28-го до 29 листопада.

«Метою візиту глави ОБСЄ є підведення підсумків головування Словацької Республіки в ОБСЄ протягом 2019 року, а також узгодження позицій, важливих для збереження ключової уваги ОБСЄ до викликів, спричинених російською агресією проти України», – зауважили у пресслужбі.

Заплановано, що українська сторона обговорить із Лайчаком підготовку до засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ, запланованого на 5–6 грудня у Братиславі.

Із 2016 року йшли переговори про розведення сил і озброєнь у районі Станиці Луганської. Перший етап розведення відбувся 26 червня 2019 року. 27 червня спеціальна моніторингова місія ОБСЄ підтвердила, що підрозділи «ЛНР» було відведено вглиб не контрольованої українським урядом території. 30 червня в ОБСЄ заявили, що розведення сил і засобів у Станиці Луганській закінчилося.

17 липня 2019 року тристороння контактна група в Мінську домовилася про демонтаж фортифікацій біля мосту через річку Сіверський Донець у Станиці Луганській, зруйнованого після сутички 19 березня 2015 року. На його місці тоді спорудили тимчасовий дерев’яний міст.

Під час розмінування територій, прилеглих до мосту, піротехніки ДСНС обстежили 2 га площі в районі мосту і виявили 197 вибухонебезпечних предметів.

5 жовтня у Станиці Луганській було відкрито тимчасовий перехід, а 20 листопада – відновлено міст через Сіверський Донець. Його завершили на тиждень раніше, ніж планували.