Гримчака засудили до 10 років ув’язнення. Його взяли під варту в залі суду

Гримчака визнали винним у підбурюванні до давання хабаря та шахрайстві та засудили до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

«Гримчака Юрія визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369, ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України», сказали судді.

Колишнього заступника міністра взяли під варту в залі суду.

Судді також задовольнили цивільний позов прокурора до Гримчака на 980 тис. грн, повідомляє Центр протидії корупції в Telegram. Окрім того, з нього вирішили стягнути 200 тис. грн судових витрат.

Період перебування Гримчака у СІЗО під час досудового розслідування буде зараховано у строк покарання. Захист має місяць на подання апеляції.

Контекст:

Гримчака та його помічника затримали 14 серпня 2019 року. Правоохоронці повідомили, що їх підозрюють у здирстві в підприємця $1,1 млн. Помічником був брат дружини Гримчака Ігор Овдієнко. Тодішній генеральний прокурор Юрій Луценко повідомляв, що Гримчака затримали за те, що він та Овдієнко вимагали гроші за вплив на чиновників Міністерства культури.

Пізніше у Національному антикорупційному бюро України додали, що Гримчака також підозрюють у тому, що він за $80 тис., використовуючи свої зв’язки, обіцяв забезпечити приватній компанії ухвалення необхідного судового рішення у Верховному Суді. Чиновник нібито мав звернутися до заступниці генпрокурора, щоб «остання вплинула на голову Касаційного цивільного суду (у складі Верховного Суду)».

Гримчак свою провину заперечував. Його адвокатка Тетяна Матяш заявляла, що правоохоронці під час затримання її підзахисного не фіксували факту передання грошей, замість доларів у нього виявили календарики.

Гримчаку обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави 6 млн грн, у грудні суд зменшив цю суму втричі. 30 січня 2020 року суд ухвалив рішення відправити Гримчака під цілодобовий домашній арешт. 14 грудня ВАКС змінив йому запобіжний захід на особисте зобов’язання і зобов’язав носити електронний браслет, а в лютому 2021-го строк дії зобов’язань минув і йому дозволили більше не носити електронний браслет.

САП передала до суду обвинувальний акт у травні 2020 року, у червні ВАКС почав розглядати його.

Провадження стосовно Овдієнка ВАКС закрив 2021 року у зв’язку зі смертю обвинуваченого.