Євромайдану дев’ять років. А ми продовжуємо доводити, що можемо перемагати, навіть коли ми в меншості й у нас не вірять

Євромайдану дев’ять років.

З кожним роком стає очевиднішим, що події тих днів – це лише уривок великого історичного процесу, до якого ми готувалися століттями.

Наше покоління переживає найдовший період незалежної державності за всю нашу історію. І сьогоднішня війна – це лише продовження нашого спротиву, який багато разів починали до нас і який тепер вилився з Майдану на світову мапу.

Дев’ять років тому ми сказали «ні» намаганням украсти в нас мрію – жити в цивілізованій країні. Нам удалося лише тому, що ми вірили. Я пам’ятаю перші дні протесту, коли нас виставляли слабкими й незрілими. Ми були в меншості, у нас не вірили вороги і, що прикро, деякі друзі та партнери, яким не хотілося виходити із зони комфорту. Утім, коли стало очевидно, що ми не відступимо, поряд стали мільйони – і нам удалося.

Навчившись говорити «ні» одного разу, ми продовжуємо доводити, що можемо перемагати, навіть коли ми в меншості й у нас не вірять.

Війна пригальмувала, зупинила і намагається знищити те, що ми створювали останні три десятиліття. І це, на жаль, не лише про інфраструктуру, енергетику та цілі міста. Це ще й про громадянське суспільство, ЗМІ та багато інших інституцій, кращі представники яких також стали поряд з нашими Збройними силами на фронті й у тилу.

І ще. Свободу в нас відбирали не лише війнами. Часто ми не утримували її або не могли захистити через внутрішні міжусобиці. Історики можуть мене поправити, але й такої єдності не було в жодного покоління до нас.

Я вірю, що ми все повернемо. Зрештою, саме заради такого вільного суспільства боролися покоління до нас і саме в боротьбі за це ми вийшли на вулиці того самого вечора 21 листопада 2013 року.

З Днем гідності та свободи всіх, хто починає і має сили й волю продовжувати цю боротьбу.

Джерело: Mustafa Nayyem / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора

Блог відображає виключно точку зору автора. Редакція не несе жодної відповідальності за зміст та достовірність матеріалів у цьому розділі.