Євросоюз завтра обговорить відмову Росії відпускати Навального на вимогу ЄСПЛ

Міністри закордонних справ Європейського союзу 22 лютого обговорять відмову Росії виконувати рішення Європейського суду з прав людини щодо російського опозиціонера Олексія Навального. Про це повідомив на своїй сторінці у Twitter глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

«Російські суди й далі ігнорують рішення ЄСПЛ у справі Олексія Навального. Із міністрами 27 країн ЄС ми обговоримо дії ЄС на засіданні Ради міністрів закордонних справ у понеділок», – заявив Боррель.

20 лютого російський суд відмовився виконувати рішення ЄСПЛ та звільнити Навального і визнав законним рішення про заміну політику умовного строку на реальний.

17 січня 2021 року Навальний повернувся в Росію з Німеччини, де лікувався після отруєння бойовою речовиною класу «Новачок». Політик був у комі 18 днів. Опозиціонер вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом президента РФ Володимира Путіна. Відразу після повернення політика затримали у справі «Ів Роше» і заарештували на 30 діб (у межах справи він дістав умовний строк і мав реєструватися у слідчих, але не робив цього через лікування в Німеччині).

Симоновський суд Москви 2 лютого на виїзному засіданні в Мосміськсуді замінив Навальному умовний строк на реальний у справі «Ів Роше». З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, політик пробуде в колонії загального режиму два роки і 6,5 місяця.

Після арешту Навального в Росії почалися масові акції протесту. За оцінкою команди опозиціонера, в акціях 23 січня по всій країні брало участь 250–300 тис. осіб, 31 січня – 200300 тис. 2 лютого, в день суду над Навальним, у РФ провели нові мітинги, але вони були не такими багатолюдними. 4 лютого у штабі Навального повідомили, що до весни не планують організовувати акції протесту. Однак за кілька днів передумали й анонсували нову акцію, яка відбулася 14 лютого.