Іванісов не навчався в університетах, які він указував у біографіях

Народний депутат Роман Іванісов, якого виключили із фракції «Слуга народу», не здобував вищої освіти, як було вказано в його біографіях. Про це 26 листопада повідомило видання «Четверта влада».

У 2010–2015 роках Іванісов був депутатом Рівненської обласної ради VI скликання. У його біографії на сайті облради зазначено, що в 1995 році він вступив до Запорізького державного університету на факультет управління, відділення «правознавство». Іванісов указав, що у 2000 році він закінчив із відзнакою повний курс згаданого університету та здобув кваліфікацію «юрист – спеціаліст».

У вироку Пологівського районного суду, копію якого опублікував заступник глави Адміністрації Президента Віктора Януковича Андрій Портнов, зазначено, що Іванісов із трьома друзями зґвалтував дівчину у вересні 1995 року. На той час він працював офіціантом у Бердянському барі і не був студентом.

В автобіографії, яку журналісти отримали у пресслужбі «Слуги народу» в Рівненській області, зазначено, що Іванісов закінчив Бердянський університет менеджменту та бізнесу, факультет управління, відділення «правознавство», кваліфікація «юрист – спеціаліст» (диплом із відзнакою). Про Запорізький університет у документі не згадано.

«Четверта влада» офіційно звернулася в обидва університети. У Запорізькому університеті повідомили, що Іванісов не числиться серед студентів, які навчалися в установі.

У Бердянському університеті заявили, що Іванісов не одержував у них диплом про вищу освіту.

Журналісти звернулися до помічниці Іванісова із проханням надати копію або вихідні дані диплома про вищу освіту, але вона проігнорувала це прохання.

19 листопада у ЗМІ з’явилася інформація, що Іванісова було засуджено за зґвалтування. Нардеп оприлюднив довідку про відсутність судимості, у якій написано: «Незнятої або непогашеної судимості не має». Порядок зняття та погашення судимості передбачено ст. 89 і 90 Кримінального кодексу України.

20 листопада генеральний прокурор України Руслан Рябошапка заявив, що Іванісова було засуджено за зґвалтування, але його судимість погашено. Пізніше в Генпрокуратурі повідомили, що цієї інформації не підтверджено, перевірка триває.

Незабаром Іванісов заявив, що вирішив тимчасово вийти із фракції, щоб не ставити під удар її репутацію. Він стверджував, що ця ситуація є «спланованою інформаційною атакою» через його антикорупційну діяльність.

21 листопада Портнов оприлюднив копію вироку народному депутату. Його було засуджено за скоєння злочинів, передбачених ст. 17, ч. 3 ст. 117 Кримінального кодексу України 1960 року (замах на зґвалтування, вчинений групою осіб); ч. 2 ст. 118 КК України 1960 року (задоволення статевої пристрасті в неприродний спосіб із застосуванням фізичного насильства, вчинене групою осіб).

25 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що Іванісова виключили зі «Слуги народу».

Іванісов переміг на дострокових виборах у Верховну Раду у 2019 році в окрузі №153 у Рівненській області, є членом комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики.

Видання «ГОРДОН» зібрало головне про скандал з Іванісовим.