Із портів Одеси за два дні вийшло вісім суден з українським зерном – Мінінфраструктури

«Зернова ініціатива»: за два дні з портів Великої Одеси вийшло вісім суден із 342 тис. тонн агропродукції для країн Африки, Азії та Європи», – ідеться в повідомленні.

У Мінінфраструктури зазначили, що наразі «зерновим коридором» рухається чотири судна «під завантаження 130,5 тис. тонн агропродукції».

«Із 1 серпня з портів Великої Одеси вийшло 483 судна, які експортували 11,6 млн тонн українського продовольства до країн Азії, Європи й Африки», – пояснили в українському відомстві.

Контекст:

Росія блокувала вивезення української агропромислової продукції з морських портів після початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого. У травні президент України Володимир Зеленський говорив, що в українських портах заблоковано 22 млн тонн зерна, яке мало піти на експорт.

22 липня в Туреччині відбулося підписання угод про морський експорт українського зерна. Україна підписала документ із Туреччиною й ООН, Росія дзеркально зробила те саме. Перше судно, завантажене українським зерном після досягнення домовленості про розблокування експорту, вийшло з порту Одеси вранці 1 серпня.

Завдяки чорноморській «зерновій ініціативі» знизилися ціни на продовольство, це опосередковано врятувало від голоду понад 100 млн людей, заявили в ООН.

17 листопада у Стамбулі домовилися про продовження роботи «зернового коридору» ще на 120 днів.

За час дії «зернової угоди» з українських портів вивезли 11 млн тонн продовольства, повідомляв Зеленський 17 листопада.