Канада може зняти санкції з Портнова, якщо ГПУ не повідомить про наявність підстав для їх продовження – ЗМІ

Уряд Канади може найближчим часом зняти санкції з ексзаступника глави Адміністрації Президента України часів Віктора Януковича Андрія Портнова, якщо Генпрокуратура України не повідомить про наявність підстав для їх продовження. Про це «Радіо Свобода» 25 листопада повідомило два джерела в канадському уряді.

«Наразі в Оттаві тривають дискусії про це і рішення щодо зняття санкцій із Портнова може опинитися на порядку денному нового уряду в найближчі тижні», – сказав співрозмовник.

Підставою для зняття санкцій може стати липневий лист ексзаступника генпрокурора України Сергія Кізя, в якому той зазначав, що проти Портнова не проводять розслідувань в Україні й підстав для занесення його до списку санкцій у Канаді немає.

Співрозмовники «Радіо Свобода» сказали, що якщо нове керівництво ГПУ не поділяє позиції, викладеної в листі Кізя, і має іншу інформацію, воно найближчим часом має поінформувати міністерство закордонних справ Канади офіційними каналами.

Посольство України в Канаді на запит «Радіо Свобода» не стало коментувати ймовірності зняття санкцій із Портнова, але зазначило, що в питанні скасування обмежувальних заходів Канада враховує позицію ГПУ.

Портнов був радником четвертого президента України Віктора Януковича й відповідав за юридичне забезпечення його діяльності. Із квітня 2010 року до квітня 2011-го був заступником глави Адміністрації Президента, а в січні – лютому 2014 року – першим заступником глави АП. Після Революції гідності Портнов виїхав за кордон, в Україну повернувся у травні 2019 року.

У березні 2014 року уряд Канади заніс Портнова до санкційного списку й заморозив його активи. Це сталося на підставі листів Генпрокуратури України, Міністерства закордонних справ України та посольства України в Канаді.

2 серпня Печерський райсуд Києва задовольнив позов Портнова про захист честі й гідності та призначив стягнути з держбюджету 7 млн грн на його користь. Причина – лист ГПУ, на підставі якого Канада застосувала санкції до Портнова.