Керівника Адміністрації морських портів України звільнять до початку грудня – ЗМІ

В.о. голови Адміністрації морських портів України (АМПУ) Райвіса Вецкаганса буде знято з посади до початку грудня, повідомляє сайт 368.media з посиланням на своє джерело в Міністерстві інфраструктури.

Тоді ж, за даними співрозмовника порталу, буде оголошено конкурс на посаду директора АМПУ. Журналісти додали, що Вецкаганс також є заступником голови адміністрації з фінансів, тому звільнити його буде складно.

«За два з половиною роки роботи Вецкаганс не зміг вирішити низку основних питань морегосподарської галузі. АМПУ не зуміла зменшити свій штат і пов’язані з ним витрати, а вони становлять третину від усіх надходжень. Райвіса привели люди, пов’язані з [бізнесменом] Рінатом Ахметовим. Якщо подивитися на керівний склад АМПУ, то на одну третину це вихідці із СКМ. Крім того, саме за потурання Вецкаганса в Одеському порту з’явилися так звані вінницькі листоноші – в.о. директора підприємства Віктор Войтко та начальник Одеської філії АМПУ Ігор Ткачук. Завдяки їхнім діям із 2016-го до 2018 року річний вантажообіг порту знизився із 25,2 до 21,7 млн тонн», – зазначає редакція.

Вецкаганс очолює АМПУ із 2017 року. Раніше він обіймав посади члена правління, віцепрезидента АТ «Латвійське пароплавство», члена правління найбільшого портового терміналу з оброблення навалювальних і генеральних вантажів у країнах Балтії Rigas Centralais Terminals, голови правління Riga Container Terminal.