Кількість українців, які позитивно ставляться до Зеленського, скоротилася – опитування

До президента України Володимира Зеленського позитивно ставиться 52% українців. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, опубліковані 28 листопада.

Згідно з даними опитування, проведеного із 22-го до 25 листопада, негативно до Зеленського ставиться 19% респондентів, нейтрально 28%, 2% сказали, що не знають такого політика.

Проти результатів опитувань, проведених раніше в листопаді, а також у вересні, кількість громадян, які позитивно ставилися до Зеленського, скоротилася. Тоді його позитивно оцінювало 64% українців, негативно – 12%, нейтрально – 23%. У вересні позитивно до президента ставилося 73% респондентів, негативно – 7%, нейтрально – 19%.

Повністю схвалює дії Зеленського 54% опитаних (у жовтні – на початку листопада цей показник становив 64%), 36% не схвалюють (22% у жовтні й 23% на початку листопада). 11% відмовилися відповідати.

Опитування проводили методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для населення у віці від 18 років, вона не охоплювала анексований Крим і тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей. Під час опитування проведено 1500 інтерв’ю. Похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 3%.

Зеленський на президентських виборах здобув 73,22% голосів виборців. Він обійняв посаду 20 травня.