Легалізуючи гральний бізнес, потрібно забезпечити ліцензування ігрового обладнання – нардеп Жупанин

Ухвалюючи закон про легалізацію грального бізнесу, необхідно забезпечити контроль та ліцензування ігрового обладнання за міжнародними стандартами, що посилить контроль за цією сферою з боку держави, заявив в інтерв’ю «Українським новинам» народний депутат від «Слуги народу» Андрій Жупанин.

Він додав, що цей механізм передбачено тільки в альтернативному проєкті закону №2285-2.

“По-перше, легалізація передбачає державний контроль. Наприклад, держава зможе контролювати кількість ігрових автоматів, які можуть працювати по всій країні. Але водночас ліцензування обладнання, його виробництво та імпорт за міжнародними стандартами прописані тільки в альтернативному законопроєкті №2285-2″, – підкреслив парламентарій.

За його словами, тільки використовуючи міжнародний досвід і міжнародні ліцензії для ігрового обладнання, можна мінімізувати маніпуляції з виграшами з боку гральних клубів і забезпечити прозорий ігровий процес.

“Одним із головних моментів легалізації грального бізнесу є ліцензування постачальників і виробників ігрового обладнання та його сертифікація міжнародними компаніями, які працюють у світі. Важливо, щоб усе обладнання відповідало міжнародним стандартам. Тільки в такому разі можна говорити про прозорість гральної діяльності та захист прав гравців», – зазначив нардеп.

Він додав, що ліцензування ігрового обладнання стане не тільки додатковим контролем із боку держави, але й джерелом доходів для державного бюджету.

“Це дуже важливий аспект, оскільки дає нам дві вагомі переваги: по-перше, суттєво знижуємо ймовірність будь-яких маніпуляцій із виграшами й захищаємо гравця. По-друге, забезпечуємо посилений контроль за ввезенням у країну ігрового обладнання. Цей механізм також забезпечить додаткові надходження до бюджету», – підсумував Жупанин.

У серпні президент України Володимир Зеленський заявив про плани легалізувати в Україні азартні ігри – дозволити відкриття казино в п’ятизіркових готелях. 2 вересня він доручив Верховній Раді до 1 грудня 2019 року ухвалити законопроєкт про легалізацію у країні грального бізнесу.

18 жовтня урядовий законопроєкт №2285 на цю тему зареєстрували у парламенті.

Міністерка фінансів України Оксана Маркарова сказала, що доходи від легалізації грального бізнесу, за прогнозами, становитимуть від 5 до 9 млрд грн на рік.