Мальта надала імунітет підозрюваному у вбивстві журналістки

Цей матеріал опубліковано на Корреспондент.net в рамках офіційної партнерської угоди з Deutsche Welle

Мальта надала імунітет підозрюваному у вбивстві журналістки

Підозрюваний надав слідству важливу інформацію про загибель Дафни Каруани Галіції, заявили в поліції. Йому дали імунітет задля з’ясування сказаного, пояснив прем’єр Мальти.

Прем’єр-міністр Мальти Джозеф Мускат надав імунітет одному з фігурантів справи про вбивство журналістки Дафни Каруани Галіції. Підозрюваний Мелвін Теума вже надав слідству «важливу інформацію», стверджують неназвані співрозмовники агенції AFP у поліції. Тепер він повинен повторити свої показання в суді під присягою. Рішення щодо нього ухвалено задля з’ясування «усіх фактів», заявив глава уряду в парламенті у понеділок, 25 листопада.

Ще один фігурант, затриманий мальтійський бізнесмен Йорген Фенек, також запросив імунітет. Рішення щодо підприємця наразі не ухвалено. Фенек — керівник і співвласник офшорної компанії 17 Black, про яку писала загибла.

Журналістка Дафна Каруана Галіція загинула 16 жовтня 2017 року. За версією слідства, в орендованому нею автомобілі спрацював дистанційний вибуховий пристрій. Раніше репортерка скаржилася на погрози на її адресу. Незадовго до загибелі вона займалася розслідуванням стосовно глави уряду країни і двох його найближчих помічників через підозри в корупції. У липні 2018 року генеральна прокуратура Мальти заявила, що слідство не змогло довести корупційні зв’язки прем’єр-міністра республіки.

За кілька місяців до цього трьом підозрюваним у справі про вбивство були пред’явлені офіційні обвинувачення. Їм поставили в провину виготовлення вибухового пристрою, приведення в дію якого спричинило смерть журналістки.