Ми можемо купувати газ у Росії. За ринковою ціною. Але ми не можемо пробачити Росії борг $3 млрд. Тому що це тупо

Немає проблем у тому, щоб закуповувати якусь частину імпортного газу в Росії за ринковими цінами. Зрештою, це Росія не продає нам газу протягом останніх двох років, коли «Нафтогаз» готовий укладати контракт. Та й це аж ніяк не є допомогою Росії, тому що не збільшує фізичних обсягів реалізації «Газпромом» газу, адже те, що ми купуємо за реверсом, до цього «Газпром» продає комусь у Європі.

Проблема в тому, що ціна на газ має бути ринковою, а будь-які знижки неприпустимі. Тому що знижки не дають просто так. І якщо Росія робить нам знижку на газ, отже, вона хоче отримати десь в іншому місці. І такі знижки завжди коштують дуже дорого для України. Як не обчислюй – чи то в мільярдах доларів, чи то в тисячах доль.

Ми можемо купувати газ у Росії. За ринковою ціною. Ми не можемо пробачити Росії борг $3 млрд. Тому що це тупо. Ми можемо й надалі купувати газ за реверсом, отримуючи від Росії плату за транзит цього газу. І ми маємо наполягати на довгостроковому контракті. Кожна з цих умов є критичною. І жодна з них не виправдана міфічною знижкою.

Росія використовує газ проти нас тільки тому, що ми дозволяємо собі це робити. Зброя Росії перестане працювати, якщо газ в Україні буде просто товаром, без сакралізації його ціни. Добре, що міністр не говорить про те, що знижка на газ дасть нам змогу знизити ціни на газ для населення. Популізм робив би нас слабкішими на перемовинах. Але погано, що саму тему знижки обговорюють серйозно.

Невже ми так і не вивчили уроку, що Росія – це ворог, а будь-яка знижка від ворога – це пастка? Ворогу можна віддати вечерю, якщо ви її отруїли, звісно. Але ворогу не роблять знижок. А отже, й не беруть їх.

Джерело: Sergey Fursa / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора