Мін’юст анонсував масове закриття в’язниць і запуск роботи приватних СІЗО

Міністерство юстиції України має намір дозволити роботу приватних слідчих ізоляторів (СІЗО). Про це глава Мін’юсту Денис Малюська розповів 28 листопада, інформує пресслужба відомства.

«Ми плануємо спробувати дати можливість працювати приватним СІЗО. По суті, це буде щось на зразок готелів, які добре охороняються, де особи, у яких є кошти, зможуть перебувати й очікувати вироку суду. За рахунок цих коштів частково ми зможемо покривати витрати і перебування осіб, які будуть перебувати у звичайних СІЗО», – сказав він під час презентації головних цілей роботи Мін’юсту.

За словами Малюськи, українське законодавство поки не передбачає функціонування приватних СІЗО.

«Спробуємо це зробити хоча б на одному пілотному проєкті і побачимо, наскільки ця бізнес-модель працює, і в подальшому будемо намагатися розширити цей експеримент, якщо він виявиться успішним, на всю територію України. Для цього буде потрібно трошки змінити законодавство, але це теж у наших першочергових планах», – зазначив міністр.

Для поліпшення якості харчування, побуту та лікування ув’язнених, а також підвищення заробітної плати співробітникам пенітенціарних установ необхідне збільшення фінансування системи, однак у бюджеті 2020 року його не передбачено, розповів Малюська.

«Єдиним виходом для того, щоб досягти цих цілей, буде масове закриття в’язниць і скорочення кількості персоналу там, де в’язниці не заповнені. Це буде важко, це буде складно, це потребуватиме багато ресурсів, але іншого виходу ми не маємо», – додав він.

Загалом в Україні функціонують 183 установи виконання покарань і слідчі ізолятори, ідеться на сайті Державної кримінально-виконавчої служби.