Наступ на Крим і Донбас, кінець Путіна, перемога. Інтерв’ю Гордона з Бурбою. Трансляція

Головною темою інтерв’ю засновника інтернет-видання «ГОРДОН» Дмитра Гордона з Бурбою стало вторгнення Росії в Україну.

Колишній начальник ГУР говорив про те, чи були в української розвідки дані про підготовку вторгнення, чи вдасться окупантам захопити Київ, чи підготовлені російські війська до війни, чи адекватно оцінив президент РФ Володимир Путін ситуацію перед вторгненням, наскільки сильна підтримка України з боку Заходу та чим він може ще допомогти, а також про те, який у Путіна вихід із ситуації та чим закінчиться війна.

«По-офіцерськи – Путіну треба застрелитися, але спочатку перестріляти керівництво збройних сил і спецслужб, які його обдурили», – сказав Бурба.

Бурба народився 1978 року у Рівному. Закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка (спеціальність – «міжнародна інформація») і Національну академію Служби безпеки України.

У 2010–2014 роках очолював управління у підрозділі СБУ по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю (управління «К»). У 2014 році його призначили в.о. начальника департаменту контррозвідки СБУ. Брав участь у бойових діях на Донбасі, керував оперативною групою контррозвідки СБУ у зоні проведення антитерористичної операції.

У 2015 році перевівся до Головного управління розвідки Міністерства оборони. 2016 року п’ятий президент Петро Порошенко призначив Бурбу начальником ГУР. Він зберіг свою посаду після обрання президентом Зеленського. У 2020 році Бурбу звільнили з посади. У 2021 році він звільнився з військової служби.

Під керівництвом Бурби ГУР розробило та провело низку резонансних спецоперацій, зокрема спецоперацію із захоплення бійців ПВК «Вагнер», яку в підсумку не реалізували до кінця.

Наразі Бурба викладає у Національній академії СБУ.