НБУ заявив про тиск із боку Коломойського

Український бізнесмен Ігор Коломойський протягом кількох тижнів тисне на Національний банк України. Про це йдеться в заяві регулятора, опублікованій 27 листопада.

«Кілька тижнів триває сфокусована атака на Національний банк у формі замовних спекуляцій і наклепу у ЗМІ, проплачених мітингів під стінами НБУ і навіть спроби насильницького вторгнення у НБУ «тітушками». Ми вважаємо, що цей тиск на Національний банк здійснює олігарх і ексвласник «ПриватБанку» Ігор Коломойський, який заборгував державі $5,5 млрд, виведених із «ПриватБанку» до націоналізації», – указано в заяві.

Позиція регулятора, президента України Володимира Зеленського та Кабінету Міністрів залишається єдиною і полягає в тому, що виведені з банку кошти необхідно повернути державі, ідеться в релізі.

Метою атаки є дискредитація регулятора і реформи з очищення банківського сектору, щоб уникнути відповідальності й необхідності повертати виведені із «ПриватБанку» кошти та завадити співпраці України з Міжнародним валютним фондом, який підтримує позицію держави в цьому питанні, вважають у НБУ.

Про те, що кампанію з дискредитації Нацбанку замовив саме Коломойський, свідчить низка фактів, указано в заяві. У НБУ зауважують, що, за даними ЗМІ, пікетувальники отримують гроші за участь у мітингах під будівлею Нацбанку, а до протестувальників приєдналися співробітники «Нікопольського заводу феросплавів» та «інших підконтрольних Ігореві Коломойському підприємств».

«Атака реалізується через головного виконавця» – депутата [Верховної Ради від пропрезидентської фракції «Слуга народу»] Олександра Дубінського, фігуранта антикорупційних розслідувань, якого в медіа називають рупором олігарха Коломойського. Негатив і наклеп, вимоги й очікування «тієї» сторони озвучуються за допомогою його або пов’язаних із ним інформаційних ресурсів», – додали в Нацбанку.

Такий тиск є неприпустимим у правовій державі, підкреслили у НБУ.

«Оскільки атаки можуть загрожувати налагодженій роботі регулятора і безпеці наших співробітників, НБУ вже звернувся до правоохоронних органів із проханням не допустити протиправних дій», – указано в заяві.

«ПриватБанк», власником якого раніше був Коломойський – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року. Через це в Україні та за кордоном тривають судові процеси. На докапіталізацію банку держава витратила понад 155 млрд грн.

У серпні 2019 року у НБУ заявили, що в судах триває розгляд приблизно 270 справ, пов’язаних із «ПриватБанком».

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив 21 листопада, що «ПриватБанк» та кошти з нього не має бути повернуто попереднім акціонерам. 22 листопада Коломойський заявив, що банк повернуть йому найближчим часом.

Колишній секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк заявив у коментарі виданню «ГОРДОН», що МВФ не працюватиме з Україною, якщо український уряд не зуміє протистояти впливу Коломойського в країні.