Невзоров: Боротьба Путіна за російську мову може призвести до того, що російській мові доведеться забезпечувати право хоча б другої державної на територіях від Бєлгорода до Єкатеринбурга

«Я підозрюю, що боротьба Путіна за російську мову призведе до того, що російській мові доведеться у якийсь спосіб забезпечувати право хоча б другої державної на територіях принаймні від Бєлгорода до Єкатеринбурга. Загалом, є сенс поборотися», – сказав він.

За словами публіциста, «далі – там уже немає значення, далі вже китайці».

«У Китаї й так 297 мов, і частина з них має статус напівдержавних, є всякі тибетські мови, є маньчжурські групи мов, і на своїх територіях вони мають свою вагу. Тож я думаю, що, загалом, там десь збоку і російська присусідиться», – зазначив Невзоров.

Він пообіцяв боротися за право російської мови бути другою державною, «бо все-таки мова сяка-така, але шкода».

«Імовірно, і російській культурі, як і російській мові, доведеться шукати якесь містечко збоку і ще пробивати право на її існування, якщо у цьому є якийсь сенс. Я, чесно кажучи, у цьому жодного особливого сенсу не бачу», – заявив Невзоров.

ВІДЕО Контекст:

Агресію Росії проти України із 2014 року Путін пояснював захистом російськомовного населення на Донбасі. Глава Кремля говорив таке неодноразово.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну мовний омбудсмен Тарас Кремінь запропонував прибрати зі шкільної програми предмет «російська мова». Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет цю ідею підтримав. Після цього місцева влада в низці регіонів ухвалила рішення про припинення викладання російської мови у школах, зокрема, про це повідомили мери Житомира й Миколаєва.

Російську мову також прибирають зі шкільних програм інших країн, зокрема Литви.