Нових громадян України не змушуватимуть відмовлятися від другого громадянства – Соколюк

Нових громадян України не змушуватимуть відмовлятися від другого громадянства для отримання українського паспорта. Про це повідомив голова Державної міграційної служби Максим Соколюк в інтерв’ю «Європейській правді».

Президент України Володимир Зеленський 13 грудня подав до парламенту на розгляд відповідний законопроєкт №2590 «Про внесення змін у деякі закони України щодо питань громадянства».

Соколюк зазначив, що, хоча від українців не вимагатимуть відмови від іншого громадянства, держава сприйматиме їх лише як громадян України. Деякі обмеження стосуватимуться країн міграційного ризику, серед яких – країна-агресор Росія.

Метою легалізації подвійного громадянства є «наповнення України людьми».

За даними Соколюка, у світі, за різними оцінками, мешкає приблизно 5–15 млн етнічних українців, багато з яких знають українську мову. Також з України виїхали від 3 до 5 млн економічних мігрантів – вони перебувають у в Польщі, Німеччині, Італії та інших країнах для заробітку грошей.

«У більшості випадків вони зберігають громадянство України, і поява в Україні конкурентної економіки багатьох із них автоматично поверне», – додав він.