Політика США щодо України – успішна, але викликів ще багато – Помпео

Політика Сполучених Штатів щодо України була чіткою і її впровадження було успішним, заявив 26 листопада держсекретар США Майк Помпео, повідомляє «Голос Америки».

«Залишається багато викликів: росіяни все ще залишаються на Донбасі, президент України все ще працює над проблемами з корупцією, які ця країна має багато років; Держдеп працює над цим більш ніж півтора року, і ми продовжимо працювати. Усі дії, які я зробив і роблю, – спрямовані на досягнення цієї мети», – додав Помпео.

Телеканал зазначає, що держсекретар США сказав про це, відповідаючи на запитання про роль Держдепартаменту у скандалі, який став початком процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

«Ми продовжуємо співпрацювати в рамках усіх юридичних вимог. Ви бачили, минулого тижня ми оприлюднили документи, і будемо продовжувати це робити як вимагає закон», – додав Помпео.

У середині вересня у ЗМІ з’явилася інформація, що Трамп міг тиснути на українського президента Володимира Зеленського під час телефонної розмови 25 липня. Про це співробітник американської розвідки повідомив в офіційній скарзі на ім’я керівництва.

За даними газети The New York Times, автором скарги є офіцер ЦРУ, командирований до Білого дому. 26 вересня адвокати розвідника заявили виданню, що публікація інформації про їхнього клієнта є небезпечною.

У зв’язку зі скандалом 24 вересня в Палаті представників Конгресу США оголосили про початок офіційного розслідування в межах процедури імпічменту президента Трампа.

25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму розмови. Із неї випливає, що Трамп порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента США і свого ймовірного суперника на президентських виборах 2020 року Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор «подивиться на ситуацію».

Свідчення в межах розслідування в комітетах Конгресу США давали колишній спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер, тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор, посол США в Європейському союзі Гордон Сондленд, колишній заступник держсекретаря Джордж Кент, екскураторка напрямку Європи й Росії в Національній раді безпеки США й ексрадниця Трампа з питань Росії Фіона Гілл, колишня амбасадорка США в Україні Марі Йованович і колишній старший радник Помпео Майкл Маккінлі.

Зокрема, Маккінлі заявив, що тричі звертався до держсекретаря США Майка Помпео з ідеєю висловити підтримку колишній амбасадорці США в Києві Марі Йованович, яку в телефонній розмові із Зеленським розкритикував Трамп. Однак Помпео жодного разу не дав «суттєвої відповіді».

Після того як ім’я Помпео згадало кілька свідків у Конгресі, 10 сенаторів-демократів закликали держсекретаря самоусунутися від справ, пов’язаних з Україною, оскільки в нього є «глибокий конфлікт інтересів».