Позачергові вибори президента Казахстану виграв Токаєв, на другому місці графа "проти всіх" – екзитпол

Загалом у виборах брало участь шестеро кандидатів у президенти, але другою за популярністю графою у бюлетені виявилася, за даними екзитполу, «проти всіх» – 5,2%.

Токаєв був кандидатом від «Народної коаліції».

Інші п’ятеро кандидатів здобули, за попередніми даними, такі результати:

Жигулі Дайрабаєв (партія «Ауыл») – 3,33%; Каракат Абден (Національний альянс професійних соцпрацівників) – 2,54%; Мейрам Кажікен (співдружність профспілок «Аманат») – 2,23%; Нурлан Ауесбаєв (Загальнонаціональна соціал-демократична партія) – 2,17%; Салтанат Турсинбекова (суспільне об’єднання «Қазақ аналари – дәстүрге жол») – 2,08%.

Згідно з екзитполом, проведеним партійним інститутом «Аманат», Токаєва підтримало 85,52% казахстанців, а позначку у графі «проти всіх» поставило 3,4% виборців.

За попередньою інформацією ЦВК Казахстану, на вибори президента прийшло 68,7% громадян, які мають право голосу.

«Радио Азаттык» зазначає, що п’ятьох конкурентів Токаєва називають «формальними опонентами» і чинного президента переоберуть на новий строк.

Контекст:

1 вересня Токаєв, виступаючи з посланням до народу Казахстану в парламенті, запропонував провести восени 2022 року позачергові президентські вибори і збільшити строк президентських повноважень із п’яти до семи років, але без права переобрання.

16 вересня на спільному засіданні палат парламенту Казахстану – Мажиліса й Сенату – депутати схвалили у двох читаннях проєкт закону про внесення змін до конституції, яким, зокрема, вводять і запропонований Токаєвим одноразовий президентський строк.