Прокурор Кулик може очолити слідче управління СБУ – журналіст

Прокурора Генеральної прокуратури, колишнього співробітника військової прокуратури України Костянтина Кулика можуть призначити начальником слідчого управління Служби безпеки України. Про це в Facebook написав журналіст Станіслав Речинський.

«Кажуть, що [Кулик] – новий начальник слідства у СБУ. Зручний. Незважаючи на закон, зажене будь-кого. А на економіку хочуть поставити чоловіка співачки Бучинської Якушева. Раніше мив посуд у приймальні голови [СБУ] й поляни накривав. Теж непогано. Куховарки – то куховарки», – написав він.

https://www.facebook.com/Stanislav.Rechynskyy/posts/10220359199594088

Інформації про призначення Кулика і Якушева у СБУ на цей момент офіційно не підтвердили.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала до суду кримінальне провадження у справі Кулика в жовтні 2016 року. Слідство вважає, що Кулик за півтора року купив майна на суму більшу, ніж його зарплата за п’ять років.

4 липня 2016 року Солом’янський районний суд Києва тимчасово усунув його з посади і відпустив під особисте зобов’язання. 13 липня Апеляційний суд відновив Кулика на посаді військового прокурора сил АТО.

У квітні 2017 року його перевели в департамент міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури України.

Новий генпрокурор Руслан Рябошапка заявляв восени 2019 року, що Кулик був залучений до кримінального провадження, в якому фігурує компанія Burisma. Членом Ради директорів компанії був Гантер Байден, син колишнього віцепрезидента США Джо Байдена.

Рябошапка також говорив, що Кулика буде звільнено з Генпрокуратури з 1 січня 2020 року, після перетворення ГПУ на Офіс генпрокурора, оскільки він не пройшов переатестації.