"Це прецедент". Суд засудив до умовного строку 20-річного жителя Дніпра, який повалив ханукію

29 листопада приблизно о 6.00 на Європейській площі Дніпра група невідомих повалила ханукію. Інцидент потрапив на камери спостереження, відео оприлюднив «Информатор». Нацполіція відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. У провадженні фігурувало двоє – 17-річний та 20-річний жителі міста.

Суд, як каже Романов, призначив покарання старшому. Однак не за статтею про хуліганство, а за ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та інших ознак) Кримінального кодексу України, оскільки кваліфікацію змінили.

За словами представника єврейської громади, 20-річний житель Дніпра у суді визнав провину та попросив вибачення.

«Це покарання, яке передбачає ст. 161 Кримінального кодексу України. Ми задоволені рішенням суду. Це вже прецедент. Ідеться далеко не про хуліганство, бо в Україні немає людей, які, досягнувши 20-річного віку, не розуміють символіки тієї чи іншої конфесії, це вивчають у школі. Юнак повністю визнав свою провину, ще раз вибився перед єврейською громадою і погодився з вироком», – сказав Романов.

Контекст:

Ханука – одне з головних свят в юдаїзмі. У 2021 році Хануку святкували з 28 листопада до вечора 6 грудня. Свято встановили у II столітті до н. е. на згадку про звільнення Єрусалимського храму та очищення його від ідолів після вигнання греко-сирійських військ. Протягом восьми днів свята заведено запалювати свічки біля ханукії. Першого дня запалюють одну свічку, другого – дві і так далі до восьми.