Росія затягує суди проти себе у ЄСПЛ – Мін’юст України

РФ затягує справи проти себе в Європейському суді із прав людини і використовує цей майданчик для пропаганди. Про це заявив заступник міністра юстиції, уповноважений із питань ЄСПЛ Іван Ліщина в інтерв’ю «Буквам», опублікованому 10 березня.

«Росіяни намагаються затягувати судові процеси, створюють для цього абсолютно дивні підстави. З останнього – до нас дійшла інформація, що Росія попросила про використання правила 39 у справі щодо Донбасу. Правило 39 – це така процедура, коли ЄСПЛ вимагає від держави вдатися до певних дій, аби зупинити порушення прав людини. Наприклад, це може бути пов’язано з необхідністю перевести ув’язненого до лікарні», – розповів Ліщина.

Він зазначив, що ЄСПЛ об’єднав в одну справу щодо Донбасу кілька епізодів проти Росії.

«Ми отримали на руки матеріали, вивчаємо їх, маємо дати пояснення. Загалом ми підтримуємо заяву Нідерландів проти Росії. Слухання у донбаській справі заплановані на цей рік, графік роботи там доволі щільний: і збиття Boeing [летів з Амстердама в Куала-Лумпур рейсом MH17], і вивезення дітей-сиріт з окупованих територій до Росії. Тому процес іде, результат побачимо», – сказав Ліщина.

2014 року, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.

Європейський суд із прав людини призначив слухання у справі «Україна і Нідерланди проти Російської Федерації» на 15 вересня 2021 року.