Росіяни за допомогою «Укрбуд» можуть здобути контроль над роботами на «Укритті» ЧАЕС – ЗМІ

Найімовірнішим покупцем активів «Укрбуду», які нещодавно продав підозрюваний у махінаціях із нерухомістю екснардеп і бізнесмен Максим Микитась, називають співвласника ресторанної компанії FM-груп (мережа Tarantino family) Дмитра Федотенкова. Про це виданню «Главком» розповіли впливові джерела на столичному будівельному ринку.

«Про Федотенкова відомо небагато. У 2010 році він був заступником голови Держкомрибгоспу, де просував ідеї обмеження або квотування імпорту риби. На посаду заступника він прийшов із ТОВ «Агама-Трейд», яке спільно з російською компанією-партнером займалося харчовими продуктами глибинної заморозки (зокрема морепродуктами). Пізніше Федотенков став фігурувати в медіа як співвласник компанії ФМ-груп, яка розвиває мережі ресторанів Tarantino, «Муракамі», «Рукола», «Дрова», «Варенична» тощо. В офіційному релізі компанії сказано, що Tarantino family включає 75 ресторанів, 57 із яких знаходяться в Києві, а 17 – у Москві», – пише видання.

Співрозмовник, знайомий і з Федотенковим, і з Микитасем, стверджує, що питання подальшої долі «Укрбуду» на перемовинах порушували декілька разів. І Федотенков, який вже активно увійшов у процес управління компанією, запевняв, що йому не складно знайти реального інвестора, оскільки в Росії в бізнесмена є налагоджені зв’язки із зацікавленими в таких активах.

«Чим «Укрбуд» може зацікавити росіян?.. По-перше, наразі є декілька тисяч інвесторів, які опинилися в підвішеному стані через неясність у питанні завершення будівництва житла. Це надзвичайно велика протестна сила, яку в разі необхідності можна використати проти української влади… По-друге, варто пам’ятати, що «Укрбуд» – це не лише новобудови у столиці. Корпорація також веде роботи, пов’язані з військовими та небезпечними об’єктами. Наприклад, компанія з орбіти «Укрбуду» – «Укрбудмонтаж» – має до кінця 2023 року демонтувати нестабільні конструкції об’єкта «Укриття», які розташовані над блоком №4 Чорнобильської АЕС. Або займається будівництвом сховищ на військових складах в Ічні Чернігівської області та селі Цвітоха Хмельницької області. Тобто перед росіянами у разі отримання контролю над «Укрбуд» відкриваються «чудові» перспективи влаштування диверсій», – зазначає «Главком».

Микитась місяць тому вийшов із СІЗО під заставу в розмірі 80 млн грн як фігурант справи про аферу з житлом для Нацгвардії. Після цього він заявив, що продав свою частку в компанії «Укрбуд девелопмент» неназваному інвестору. Видання НВ писало, що будівельна компанія «Укрбуд девелопмент» могла перейти у сферу впливу генерального директора SAGA Development Андрія Вавриша – товариша глави Офісу президента Андрія Богдана. Сам Вавриш цю інформацію заперечує.