Садовий підтвердив, що правоохоронці розслідують його заклик обміняти Медведчука на в’язнів Кремля

21 листопада Печерський районний суд Києва зобов’язав Генеральну прокуратуру України відкрити кримінальне провадження за фактом заяви мера Львова Андрія Садового від 4 грудня 2018 року обміняти українських військовополонених моряків і політв’язнів, яких утримували в Росії, на українського бізнесмена й політика Віктора Медведчука.

Про це повідомила 26 листопада пресслужба партії «Опозиційна платформа – За життя». У політсилі вважають, що в діях Садового є ознаки злочину, передбаченого ст. 149 Кримінального кодексу України (торгівля людьми).

Садовий заявив у Facebook, що його вже повідомили про підозру у межах цього розслідування.

«Я дійсно пропонував обміняти Медведчука на наших військовополонених. У принципі, моя пропозиція актуальна досі – багато наших заручників залишаються в російських тюрмах», – написав він.

https://www.facebook.com/andriy.sadovyi/posts/2696674560372082

4 грудня 2018 року Садовий опублікував на своєму YouTube-каналі відеокоментар щодо захоплення Росією в листопаді катерів «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксира «Яни Капу», які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море. Російські силовики тоді затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських «судах» і перевезли в Москву. Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ.

У відеоролику, зокрема, мер Львова розповів про свої пропозиції щодо повернення військовополонених моряків в Україну.

«Серед великої кількості російської агентури, яка достатньо вільно себе почуває сьогодні в Україні, «зіркою» є Віктор Медведчук – кум [президента РФ Володимира] Путіна. Я пропоную його затримати за держзраду. Ми можемо обміняти його не тільки на наших моряків, які зараз у полоні, але й на всіх наших політв’язнів, які знаходяться в російських тюрмах», – сказав Садовий.

У квітні 2019 року Україна звернулася в Міжнародний трибунал із морського права, вимагаючи як тимчасові заходи зобов’язати РФ негайно звільнити моряків і кораблі. Російська сторона відмовилася від участі у слуханнях.

25 травня трибунал у Гамбурзі зобов’язав Росію негайно звільнити три затримані українські кораблі, а також 24 затриманих моряків і дозволити їм повернутися в Україну. Строк виконання рішення закінчився 25 червня.

7 вересня між Україною і РФ відбувся обмін утримуваними особами у форматі «35 на 35». Серед тих, хто повернувся на батьківщину, – захоплені Росією після інциденту біля Керченської протоки 24 українські моряки. Адвокат Микола Полозов інформував, що моряків відпустили під поруку української омбудсменки Людмили Денісової.