Ситник хоче призначити головою НАЗК своїх найближчих і найдовіреніших співробітників – політолог

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник планує призначити на посаду голови Нацагентства з питань запобігання корупції свою людину, заявив у Facebook експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики Володимир Воля.

«Скоро вирішуватимуть питання про призначення нового керівника НАЗК. Директор НАБУ Артем Ситник хоче призначити туди своїх найближчих і найдовіреніших співробітників! Це або Роман Осипчук, або Микола Юпатін», – написав політолог.

Він зазначив, що Роман Осипчук обіймає посаду начальника управління внутрішнього контролю НАБУ від моменту створення відомства.

«За весь час роботи не встановив жодного правопорушення всередині бюро. Та й як міг це зробити? Осипчук працював в УБЕЗ у Луганській і Київській областях. За ним тягнеться цілий шлейф справ. Ситнику потрібна була така людина, як Осипчук, на посаді керівника управління внутрішнього контролю, щоб той упритул не бачив порушень із боку співробітників бюро і робив усе, що говорить Ситник. Другий претендент на керівника НАЗК від Ситника – Микола Юпатін. Він – заступник Осипчука. Юпатін очолює відділ внутрішніх розслідувань і повністю вбудований у вертикаль Ситника – Осипчука», – стверджує експерт.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3213274085371602&id=100000671255515

18 жовтня 2019 року набув чинності закон №140-IX про перезапуск НАЗК. Документ передбачає, що керуватиме діяльністю НАЗК одноосібно голова, якого призначає і звільняє Кабінет Міністрів. До цього керівництво здійснювали колегіально, керівний орган налічував п’ятьох осіб. Згідно із законом, голову агентства призначатимуть на чотири роки, одна й та сама людина не зможе обіймати цю посаду двічі поспіль. Голова агентства зможе призначити трьох заступників.

20 жовтня Кабмін призначив екснардепа від БПП Наталію Новак виконувачкою обов’язків голови НАЗК.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук 8 листопада заявляв, що уряд планує перезапустити НАЗК до 18 грудня.