США солідарні з Україною щодо переговорів із РФ – Держдеп

«Ми віримо так само, як і українці, у встановлення миру. Встановлення миру, яке поважатиме принципи Статуту ООН щодо територіальної цілісності й суверенітету, яке забезпечило б здатність для України захищати своє майбутнє, яке забезпечило б відновлення та відбудову України, а також притягнення до відповідальності Росії за напад на Україну та вчинення воєнних злочинів», – сказав Прайс.

Він наголосив, що президент України Володимир Зеленський говорив про готовність Києва до переговорів на таких умовах. Росія, якщо хоче діалогу, має припинити обстріли, вбивства цивільних та знищення інфраструктури України, вважає Прайс.

«Але, звісно ж, Кремль робить усе навпаки – він продовжує вдаватися до ескалації цієї війни замість того, щоби продемонструвати сигнал, що він готовий і відкритий до переговорів», – додав він.

Прайс наголосив, що США, НАТО та Євросоюз і далі дотримуються переговорного принципу «нічого про Україну без України».

Контекст:

Переговори про закінчення війни Україна й Росія вели на рівні делегацій. Відбулося чотири очні раунди (останній – 29 березня у Туреччині). Крім того, делегації зустрічалися у відеоформаті. У травні переговорний процес було припинено, бо з російської сторони немає конкретики, яку можна було б обговорювати, пояснювали в Офісі президента України.

30 вересня Путін у зверненні, присвяченому незаконній анексії українських територій, висунув вимогу до України припинити вогонь і негайно сісти за стіл переговорів, водночас відкидаючи, що повернення Україні її територій буде на порядку денному.

У відповідь президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна хоче досягти домовленості з РФ, але з нинішнім президентом це неможливо. «Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом», – сказав він. 4 жовтня Зеленський ввів у дію ухвалене 30 вересня рішення Ради нацбезпеки і оборони, в якому офіційно констатують «неможливість проведення переговорів із Путіним».

30 жовтня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія готова до переговорів. У МЗС України відповіли, що єдиною реалістичною пропозицією має бути негайне припинення Росією війни проти України та виведення російських військ з української території станом на 1991 рік.