Суд знизив суму застави генералу Марченку, який фігурує у справі про неякісні бронежилети

Київський апеляційний суд 28 листопада знизив суму застави начальнику Головного управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення Збройних сил України генерал-майору Дмитрові Марченку, який фігурує у справі про закупівлю Міністерством оборони неякісних бронежилетів. Про це повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

Низка чинних і колишніх народних депутатів, а також військовослужбовців (Євгеній Жуков, Марія Іонова, Семен Колейник, Олексій Мочанов, Борислав Береза) висловили готовність узяти Марченка на поруки, але суд не задовольнив клопотання.

Суму застави знизили із 76 млн грн до 20 млн грн.

Марченко брав участь у засіданні в режимі відеоконференції, оскільки його тримають під вартою.

Печерський райсуд Києва 11 листопада заарештував Марченка на 60 діб з альтернативою застави.

9 липня Держбюро розслідувань опублікувало у Facebook розмови співробітників Міністерства оборони України, які закупили бронежилети «Корсар М3с» 1–4 класу захисту, нібито знаючи, що вони не відповідають технічним вимогам. Посадовці обговорили наслідки перевірки бронежилетів. Один із них заявив, що «повний контроль ніхто не буде проводити» і ніхто на етапі приймання їх «мацати не буде». Він запевнив співрозмовника, що приймальники жилетів будуть рахувати їх із закритими очима.

У Міноборони заявили, що ДБР сфабрикувало аудіозапис.

Директор територіального управління Держбюро розслідувань у Києві Руслан Марчук зазначав, що неякісні бронежилети, які могли бути небезпечними для українських військових, у Збройні сили не потрапили.

5 листопада директор ДБР Роман Труба повідомив, що підозри у справі про браковані бронежилети 1–4 класу захисту оголосили п’ятьом високопосадовцям Міноборони, які відповідають за приймання і контроль якості речового майна.

13 листопада Труба заявив, що в цій справі оголосять нові підозри.

Окрім Марченка, у цій справі під арештом і домашнім арештом перебуває ще четверо чиновників Міноборони.