Труба заявив, що прослуховування в його кабінеті встановлювали не правоохоронці

Пристрій для прослуховування, який було виявлено в кабінеті голови Державного бюро розслідувань (ДБР) Романа Труби, установлювали не співробітники правоохоронних органів. Про це Труба заявив виданню LB.ua в інтерв’ю, яке було опубліковано 27 листопада.

«Якщо ми говоримо про юридичну складову, то в [голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара] Холодницького прослуховування було законним. А в директора ДБР  незаконним. І це встановлено у кримінальному провадженні за цим фактом. Цей прослуховуючий пристрій не був установлений жодним правоохоронним органом», – сказав він.

Труба уточнив, що під правоохоронними органами має на увазі Нацполіцію, Службу безпеки України, Національне антикорупційне бюро та інші.

«Вони не так часто застосовують свої повноваження, але вони їх мають. Я можу чітко сказати, що це прослуховування було незаконним. І це найбільший ризик не лише у правоохоронній, але й у державній системі. Тому що правоохоронці не захищені», – заявив Труба.

21 вересня Труба повідомив, що в його кабінеті виявили апаратуру для прослуховування. ДБР відкрило кримінальне провадження за цим фактом.

20 листопада на Telegram-каналі «Трубу прорвало» оприлюднили записи з розмовами. Автори стверджують, що на них зафіксовано бесіди Труби у своєму кабінеті про розслідувані відомством справи. Нібито вказівки, кого допитувати, кого «підвісити», а кого «наздоганяти», ідуть безпосередньо з Офісу президента. Головний редактор видання «Цензор.НЕТ» Юрій Бутусов заявив, що його джерела підтверджують достовірність опублікованих у Telegram аудіозаписів.

Президент України Володимир Зеленський сказав, що поки не може коментувати, але вивчить це питання. Труба назвав записи фейком і провокацією й відмовився коментувати їх.

16 листопада нардепи підтримали звільнення Труби після набуття чинності змін до закону України «Про Державне бюро розслідувань» щодо вдосконалення діяльності ДБР та перезапуску відомства. Нардеп від групи «За майбутнє» Тарас Батенко поставив відповідну правку №320 на підтвердження, але парламентарії не встигли розглянути законопроєкту. Документ можуть розглянути 3 грудня, повідомив спікер парламенту Дмитро Разумков.

Під час розгляду профільним комітетом поправок до другого читання Труба виступав проти свого звільнення після перезапуску ДБР. За його словами, багатьом чиновникам не подобається робота бюро.