У Криму окупанти збираються закрити кримськотатарську школу – Денісова

«РФ порушує право на освіту рідною мовою у тимчасово окупованому Криму. У місті Ескі Кирим (Старий Крим) підконтрольна РФ окупаційна адміністрація планує закрити загальноосвітню кримськотатарську школу №2 імені двічі Героя Радянського Союзу Амет-Хана Султана«, – написала вона.

За даними омбудсменки, кримськотатарську школу планують «об’єднати» з грецькою міською школою.

Вона стверджує, що вже відбулися збори щодо цього, але батьки вирішили боротися за збереження навчального закладу.

«Російська Федерація як держава-окупант несе відповідальність за забезпечення і дотримання прав громадян, які проживають на тимчасово окупованій території Криму, в тому числі і на освіту рідною мовою та збереження культурної ідентичності«, – наголосила Денісова.

https://www.facebook.com/denisovaombudsman/posts/527422965405647

Контекст:

Росія окупувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшістю країн світу. Наразі між материковою Україною та Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

Після окупації, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація із правами людини у Криму значно погіршилася. Під різними приводами, включно з боротьбою з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо – кримських татар.

У грудні 2021 року Денісова повідомила, що у в’язницях Росії та окупованого Криму перебуває 121 громадянин України, 86 із них – кримські татари.