У Москві поблизу суду, де розглядають справу Навального, затримують людей

У Москві поблизу міського суду, який 2 лютого розглядає клопотання Федеральної служби виконання покарань про заміну умовного строку на реальний опозиціонеру Олексієві Навальному, затримують людей. Про це повідомляє «Медіазона».

Ідеться про десятки затриманих. Силовики також обшуковують наплічники громадян, які перебувають поблизу Мосміськсуду.

Серед затриманих є журналісти. Зокрема, фотограф Дмитро Марков розповів з автозака, що спеціально залишив посвідчення вдома та приїхав «як громадянин».

Чоловіка із плакатом «Навальний – злодій» теж затримали.

За даними «ОВД-Инфо», затримали станом на 12.18 (11.18 за Києвом) 121 людину.

У суді розпочали засідання, на нього привезли Навального, підтримати його приїхала дружина Юлія.

У справі опозиціонера замінили суддю. Замість Юлії Окуневої призначили Наталію Репнікову. «Медіазона» зазначає, що «Окунева взагалі зникла зі списку суддів».

17 січня Навальний повернувся в Росію з Німеччини, де лікувався після отруєння. Його відразу ж затримали у справі «Ів Роше» і відправили під арешт на 30 діб. Ще 2014 року в межах цієї справи опозиціонеру дали 3,5 року умовно, і до 29 грудня 2020-го він був на випробувальному строку. Він мав не рідше ніж двічі на місяць приходити на реєстрацію в органи Федеральної служби виконання покарань, проте із серпня до січня пробув у Німеччині. Тепер умовний строк йому можуть замінити на реальний.

23-го і 31 січня в Росії проводили масові акції протесту на підтримку Навального. На них російські силовики зробили загалом 9 тис. затримань.