Україна буде обговорювати з Німеччиною питання міжнародної платформи щодо Криму – Кулеба

Українська сторона під час переговорів із міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом надалі обговорюватиме, якою має бути міжнародна платформа щодо деокупації Криму. Про це 2 червня під час пресконференції за підсумками зустрічі з Маасом повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

«Ідеться про те, в якому форматі ми будемо обговорювати ситуацію у Криму і його неминучу деокупацію з нашими міжнародними партнерам… Ми будемо говорити про те, в якому саме форматі нам налагодити цей діалог, як має виглядати міжнародна платформа щодо Криму», – зазначив міністр.

Він додав, що ця тема буде предметом переговорів із Маасом надалі.

«Зараз лише ще раз наголошую, що питання Криму завжди буде серед пріоритетних для мене як для міністра закордонних справ, і до того моменту, поки Крим не буде деокупований і не повернеться до складу України», – підкреслив Кулеба.

Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.

У лютому на Мюнхенській конференції з безпеки президент України Володимир Зеленський заявив, що понад 100 українців і кримських татар утримують у Криму і на території Російської Федерації.