Україна може вступити в ЄС, навіть якщо війна проти Росії не буде остаточно завершена – віцепрем’єрка

Таку думку 20 лютого в Канаді в межах Галіфакської безпекової конференції висловила журналістам віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, її цитує «Європейська правда».

«Я не буду робити жодних прогнозів щодо часу, але коли йдеться про членство, то динаміка війни не буде вирішальним фактором. Ми можемо вступити в ЄС навіть у разі, якщо війна не буде остаточно завершена», – сказала віцепрем’єрка.

Стефанішина зазначила, що Україна та ЄС уклали торговельну політичну угоду попри наявність окупованих територій.

«Нагадаю, що ми уклали Угоду про асоціацію, коли Крим був анексований і почалася війна у Донецькій та Луганській областях, але це не вплинуло на запуск зони вільної торгівлі, про це навіть не було окремих застережень», – зазначила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Контекст:

28 лютого, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Європейського союзу за спеціальною процедурою. Невдовзі такі заявки подали Грузія і Молдова.

17 червня Єврокомісія визнали європейську перспективу Грузії і заявили про готовність надати їй статус кандидата, щойно буде врегульовано пріоритетні питання.

Україна