В Офісі президента готують «темники» для депутатів від «Слуги народу» – ЗМІ

В Офісі президента України є практика створення «темників» для депутатів від керівної партії «Слуга народу». Про це, посилаючись на власні джерела в ОПУ, 26 листопада написала «Українська правда».

За даними видання, щотижня, по понеділках, у кабінеті заступника глави ОПУ Кирила Тимошенкоазбираються члени медійної команди нової влади і вчаться «говорити в один голос». На зустрічах, які дістали назву «планірка у Тимошенка», присутні співробітники Офісу президента, представники Верховної Ради та Кабміну, зазначає «Українська правда».

Водночас ОПУ домінує на ці зустрічі, це «головний непублічний центр прийняття рішень стосовно того, що, як і на яких каналах нова влада планує розповідати», ідеться в розслідуванні.

Верховну Раду на «планірках» представляють народні депутати від керівної фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук і Микита Потураєв, пише видання.

Як розповіли співрозмовники журналістів, ОПУ для депутатів готують «вижимки» із законопроєктів, а Кравчук, Потураєв, а також політконсультант Денис Семенов пишуть інформаційні тези – так звані рамки для головних спікерів «Слуги народу».

«Тези, які в новій команді прийнято називати «рамками», але які по суті нічим не відрізняються від того, що за попередньої влади називали «темниками [п’ятого президента України Петра] Порошенка», – зазначає видання.

У «Слуги народу» від початку роботи парламенту нового скликання визначився пул приблизно із 35 спікерів, пише «Українська правда». За даними видання, до них зараховують спікера Ради Дмитра Разумкова, віцеспікера Руслана Стефанчука, главу фракції Давида Арахамию, лідера політсили Олександра Корнієнка, голів профільних комітетів і депутатів, які готові спілкуватися з журналістами на будь-які теми.

За даними співрозмовників видання, для спікерів створили окремий чат, куди пересилають ці «рамки». Водночас ці самі тези регулярно «зливають» різним Telegram-каналам, зокрема «Темному лицарю», зазначає джерело журналістів в ОПУ.

Верховна Рада ІХ скликання розпочала роботу 29 серпня.